Yabancıların bizdeki akbil uygulamasını görüp "tek bilet ile her yere ulan" adlı sloganın altında ezilmesiyle bir araya gelip oluşturdukları tren ağlarının sömürülmesi maksadıyla yapılmış bir uygulama.
Paristen başladık ucuz uçak biletleri sağolsun.Dikkat ederseniz "Paris'ten başladık gezmeye" demedim , sebebi ev ortamını bulduğu yerde götünü deviren bir bünye olmamdı sanırsam.Paristeki 5 günden sonra interrail uygulaması başladı.İlk önce İrun adı verilen fransa ispanya sınırında kalmış şirin bir kasabaya gittik oradan portekize geçtik. İlk durak Lizbondu. Lizbondan Portoya geçiş yaptık. Portekizi bitirdikten sonra sıra İspanya'daydı. Madrid , Barcelona ve ufak yerler olan sevilla ve toledo'ya uğradık.İtalya da ise Floransa , Milano , Roma , Venedik şehirlerini dolaştıktan sonra doğduğum topraklara yani Viyana'ya geçiş yaptık.Viyana'dan sonra Prag , Berlin , Amsterdam ile bu maceraya son verdik.
yolculuk boyunca not ettiğim şeyleri yakında paylaşırım sanırsam diyip şimdi kaçıyorum.

0 Comments:

Post a CommentMüritler


 

Bu adreste yazılan bütün yazılar yazan kişiye aittir.Çalan, izintisiz alıntı yapan hakkında işlemler yapılacaktır.Yapıcaksan da haber ver.
Sayfanın bu kısmını okuduğuna inanamıyorum, git daha makul işler ile ilgilen.